- Reklama -

Bylinky pomáhající s hubnutím

Author

Categories

Ano, i bylinky mohou být věrným pomocníkem, co se hubnutí týče. Co je však nutné mít vždy na paměti je, správná a zdravá životospráva. Bylinky mohou zrychlit proces hubnutí, avšak zdravý životní styl je základ. A tak, jestliže budete navštěvovat pravidelně McDonald a zapíjet ho zeleným čajem, zázraky nečekejte.  

V následujícím článku si povíme, jaké bylinky mohou být naší pravou rukou, při procesu ala „hubnutí do plavek“. 

Bylinky a hubnutí 

Čaje jsou velmi známým a věrným pomocníkem při hubnutí. Díky jeho vysokému obsahu minerálů pomáhá spalovat tekutiny v organismu. Pro získání dobrých výsledků je podstatné zkombinovat pití zeleného čaje s pravidelným cvičením, zdravou životosprávou a 2 litrů vody denně.  

Zelený čaj 

Zelený čaj je jedna z bylinek, napomáhající při hubnutí a taktéž nejznámější po celém světě. Mezi napomáhající prvky, které osahuje zelený čaj je především teina ( kofein v čajovém podání) a minerální látky, které z něho dělají ideální doplněk stravy při procesech hubnutí. 

Díky obsaženému horčíku, je to geniální spalovač tekutin v organismu. Studium provedené American Journal of Clinical Nutrition přišlo prokázat právě tyto blahodárné účinky. Díky ustavičnému pozorování se opravdu dokázalo, že lidé, kteří konzumovali 690 miligramů zeleného čaje každý den, po dobu tří měsíců, zhublo o poznatelně větší číslici, než lidé bez zeleného čaje.  

Červený čaj 

Společně se zeleným čajem, vám i čaj červený pomáhá s pálením přebytečných kil. Doporučuje se konzumovat až čtyři hrníčky denně. Na rozdíl od zeleného čaje, čaj červený obsahuje vyšší obsah teiny, a tak vám dodá více energie a pomůže se zrychlením organismu. 

Artyčok, známý pomocník při hubnutí 

Artyčok je jedna z rostlin, která obsahuje řadu vlastností, které napomáhají při hubnutí. Díky jeho diuretickým vlastnostem pomáhá při eliminování toxinů a zadržovaných tekutin v organismu. Jeho listy obsahují vysoký obsah hořčíku, vápníku, železa a draslíku, díky nimž se reguluje zažívací trakt a zrychluje metabolismus.  

Yerba Maté  

Yerba maté jsou sušené a drcené lístky Cesmíny paraguajské, posvátné rostliny jihoamerických indiánů Guarani. Místo výskytu je především Argentina, Uruguay, Paraguay a Brazílie a odtud se exportují do celého světa, a tak se z jeho užitku můžeme těšit i zde u nás. Kromě vysoké dávky teinu ( přibližně dvakrát více, než v jednom šálku kávy ), obsahuje maté navíc vitamínyA, B1, B2, B3, B5 a C, antioxidanty, železo, křemík a také disponuje velkým počtem aminokyselin. Tudíž mimo to, že se jedná o energetický a povzbuzující nápoj, je to také velice zdravá forma, jak dbát o svůj organismus. Naleznete u ní také pomoc při poruše spánku. Užívání čaje maté přináší pocit sytosti a eliminuje chuť k jídlu, díky čemuž se vám bude hubnout efektivněji. ¨ 

Bodlák a jeho překvapující účinky 

Mnoho z nás má o bodláku smíšené mínění, to však, že má blahodárné účinky, co se hubnutí týče, ví málokdo. Udělejte si odvar z této rostliny, volně rostoucí na kdejakém poli, či ve vysoké trávě a zatočte s přebytečnými kily. Do litru vroucí vody se přidá 50 gramů suchých kořenů bodláku a nechá se louhovat přibližně 15 minut. Bodlákový odvar je doporučeno pít třikrát denně a to vždy před hlavním jídlem.  

Vlastnosti Guarány při hubnutí 

Mnoho lidí zná výtečné účinky guarány, co se energie a sexuální aktivity týče, v neposlední řadě je to ale také pomocník při hubnutí do plavek. Pomáhá nám kontrolovat váhu a počíná si jako spalovač tuků, tudíž všechna cvičení či pohybová aktivita, se stávají více efektivnější. Je obecně známo, že při hubnutí velmi napomáhá kofein, avšak kofein obsažený k kávě je nezdravý, někdy považovaný dokonce i jako droga. Zatímco kofein, který obsahuje guarána je zdravý a tudíž vřele doporučovaný. 

Přidejte chřest do vašeho jídelníčku a zbavte se nepříjemných křivek 

Chřest je výtečný, co se nutritivních hodnot týče, neobsahuje téměř žádné kalorie a eliminuje toxiny a nezdravé tuky. Navíce je plný vitamínů, kyseliny listové, minerálu a antioxidantů. Nebojte si připravit několikrát do týdne tuto zelenou pochoutku a těšit se se skvělých výsledků.  

Česnek pomáhá nejen proti upírům 

Česnek pomáhá nejen proti nachlazení, ale je doporučována jeho pravidelná konzumace v jídelníčku, proti odstranění tělesných tekutin.  

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share