Chcete si i vy zařídit váš domov příjemné a útulně? Jedním z podstatných faktorů pro takové prostředí je dobré zateplení. Vyzkoušejte naše tipy.

Řešení

Prvním krokem k tomu, abyste měli doma opravdu teplo, je správné těsnění vašeho domu.

Průvan a vítr udělají udělají z teplého domova zimní krajinu, a to zejména v zimě. Proplachovat vám může přes dveře, okna, špatně utěsněné okenní rámy, mezery mezi podlahami a podobně.

Tip: Pokud se chystáte ke koupi domu nebo bytu, na těsnění domácnosti byste určitě neměli zapomenout.

Textilie

Jedním z nejlepších triků na vylepšení vzhledu místnosti a také tepla, je přidat nějakou textilii do dekorace, a to například plyšovými polštáři, přikrývkami a koberečky. O inspiraci pro domácnost určitě nouze není. Dnes se můžete velmi pěkně inspirovat i na sociálních sítích a různých blozích a magazínech.

Barva

Věděli jste, že i použití barev může mít vliv na vaši náladu a pocity? Všichni jistě znáte typické teplé odstíny – červená, žlutá a oranžová. Stejně tak jsou nezastřené i chladnější tóny – modrá, zelená a fialová. Hledejte spíše zemité tóny a jasnější odstíny a vyvažte je zajímavými textíliemi a vzory.

Izolace

Stejně, jako přikrývka přikrývka udržuje příjemnou teplotu v postelích, také izolace udržuje naše domy v létě chladné a v zimě teplé. Při správném zateplení domu navíc dokážete ušetřit množství energie a časem se vám investice vrátí i s úroky. Věřte, že ten pocit, že jste dobře investovali peníze a prodloužili tak životnost vaší nemovitosti, je k nezaplacení.

Tip: Skleněné okna jsou pravděpodobně největšími viníky úniku tepla, proto zvažte dvojité zasklení a použití okenních krytin na zastavení nebo alespoň zabránění procesu přenosu tepla.


Hledáte moderní styl osvětní? Vyzkoušejte led pásky.


Osvětlení

Věřte nebo ne, ale i osvětlení může mít velký vliv na vizuální teplo. Existuje totiž teplé a studené světlo.

Teplé, žluté světlo je v každém domě rozhodující pro vytvoření příjemné hřejivé atmosféry. I správné osvětlení domova může dodat blaživý pocit domova, po kterém většina z nás touží.

Podlaha

Příjemný hřejivý pocit zajistí i dřevo a dřevěná podlaha. Proto byste se měli vyhýbat chladným dlažbám. Pokud však nechcete utratit hodně za pravé dřevo, můžete klidně zvolit i imitaci dřeva. Nejenže jsou levnější, ale jsou také mnohem snazší na údržbu.